Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca bili aktarımı midein değil, aynı zamanda zevk midein de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir eğreti ad kullanarak (nickname) hasbihâl edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız lalettayin biriyle konstrüksiyonlabildiği üzere hatta tanıdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri yoluyla konstrüksiyonlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve hasbihâl ika için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri genellikle programlama dilleri kullanılarak veya müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş çıkarmak midein yalnızca nickname (eğreti isim) cızıktırmak yerinde olurken kimilarındaysa sohbete saksılamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek açıklık nedeniyleünü kullanarak yalnızca hatlı, hatlı ve hayaletlü, sesli ve hayaletlü üzere tercihe bandajlı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kesik müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı usa vurma mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir diğer popüler chat yetişek olan ve internetin söylence yazılı sınavmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir