Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüksek lisans eğitimini Erkli Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Kurum sahaında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye bölümünde marka kuruluşu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk el önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar terbiye bölümünde karı olarak biriyi markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En heybetli ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etkili çhileışmalar yürüten KALKO, biriyi futbol, basket kulübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde iz aldığı Mehabetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yüzı saf Türkiye’nin en heybetli özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır idare kurulunda iz almaktadır.

KALKO, terbiye sahaında yaptığı başarılı girizgâhimlerden dolayı biriyi deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Yetişek Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında terbiye sahaında projeler yürütmektedir. Her sene biriyi öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir