logo tasarım ücretsiz

logo yapma

Logo nedir? Lügat medlulı olarak temel içinlığı dilimizde amblem olan, bir kârin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, medlulını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak kârletmenin veya organizasyonun direk olarak yaptığı kâri sembolize edebileceği kabil, markanın kendi medlulı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı ciğererik ve anlamlara iye kabil.

Sorusu sorulduğunda lafız medlulının haricinde, biraşırı logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı meydana getirecek olan şahsiyet veya kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı olabildiğince önemlidir. Gayrı taraftan logo tasar çizim çkızılışmasını meydana getirecek şahsiyet veya kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çkızılışmanızı kesinlikle değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, kârletmenizin ve bundan sonraki çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çkızılışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değkârtirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik ciğerin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş meydanı ile faaliyette mevcut şirketler ciğerin daha çok yeğleme edilebilir. Vahit bir sektörde canlılık gösteren kârletmelerin umumiyetle logoları sektörü temsil eder. Fakat takkadak bir küme sektör ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda belirtmek imkansızdır.

Logo ne kâre yarar?
İşletmeler ciğerin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası olmayan bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile birlikte gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ha aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Skolastik halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan harbiden bellik olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple kârletmenize kurumsal bir çekim hazırlayarak yolunuza tendürüst adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasar çizim” çkızılışması ile esaslayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) rapor eder. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca kâh kişilerin bir görünüşte teşhisnmasını sağlayan kâraretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Gösterişsiz, basit anlaşılır, hatırlanması basit, kabil olduğunca az adetda renkten oluşmalıdır. Her çbedel baskı ve parça tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok balaban ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka şirket ya da ürünlere ait logolar ile karışıklığa vesile vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya balaban beis verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e için logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili tesisun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin yürekğine yönlü olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini kesinlikle teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin katınöbet lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dem dahi rahatılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ait ürün ya da şirket ciğerin logo tasarlanacağı dem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için olgun sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dem simgenin taşıyacağı medlul bakımında bu olgun çok önemlidir.

logo yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir